Кришмарел Вікторія Юріївна – кандидат філософських наук, старший науковий співробітник.

Після закінчення Київського національного університету імені Тараса Шевченка навчалася в цьому ж університеті в аспірантурі та працювала викладачем Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. В 2010 році успішно захистила дисертаційне дослідження «Теоретико-методологічні аспекти дослідження понять «смерть» та «любов» (філософський та релігієзнавчий виміри)» за спеціальністю 09.00.11 - релігієзнавство.

В інституті педагогіки НАПН України розпочала наукову діяльність наприкінці 2010 року. Основною сферою досліджень в лабораторії суспільствознавчої освіти є питання релігієзнавства у шкільній системі освіти. В межах планової теми дослідження розроблено методологічні рекомендації для вчителів щодо висвітлення питань релігієзнавства в курсі історії України для учнів 10-11 класів. Зараз діяльність в лабораторії пов’язана з розробкою змісту та методології курсу «Основи релігійної етики, 5 кл.». Здійснює експертну оцінку поданих на конкурс рукописів підручників, приймає активну діяльність в поточній роботі лабораторії, обговоренні дисертацій, розробці програм тощо.

Має більше 35 наукових публікацій, приймає участь в українських та міжнародних конференціях і семінарах з виступами та доповідями, а також є співорганізатором конференцій за міжнародного та українського представництва дослідників та практиків у сфері педагогіки, релігієзнавства, етики тощо. Сфера наукових інтересів – релігійна етика, релігійна та релігієзнавча освіти, сакрального мистецтва, методологія та методика тощо. Є членом редколегії журналу «Релігієзнавчі нариси».

Кiлькiсть переглядiв: 391

Коментарi